LÕBUS JA ARENDAV

Pisikesel beebil on maailma ilmudes uus kõik: ema, isa, ümbruskond. Esimestel kuudel peab beebi harjuma uue keskkonnaga. Selleks, et teha seda tutvumist sujuvamaks, soovitavad paljud lastearstid beebide ujumist.

Lapse kaal muutub vees pea olematuks ja annab väikesele vabaduse erinevate liigutuste sooritamiseks ilma suurema jõukuluta. Lapse jaoks on ujumine füüsiliselt tunduvalt kergem tegevus, kui roomamine või käimine.

Kas teadsid, et näo veega kokkupuutel hoiab imik reflektoorselt kuni 6. elukuuni hingekinni. Kui lapsega on regulaarselt tegeletud vee keskkonnas, säilib refleks ka peale seda, kui treeningud on lõppenud. Seega annab vanematega koos alustatud ujutamine lapsele oskuse kohaneda veega kogu eluks.

Imiku aktiivne tegevus vees mõjub karastavalt, soodustab tema normaalset füüsilist arengut ning loob lapsele eakohased arenguvõimalused. Tegevused vees on mängulised ja lõbusad, ega mõju lapsele liiga väsitavalt.

UUED REFLEKSID

Mugav keskkond ja liikumise lihtsus võimaldavad vanematel näha beebi jaoks ülioluliste reflekside ilmumist. Kogu oma sünnieelse aja veedab imik emaüsas vedelikus. Kui tõsta lapse sooja vette, mõjub see talla lõõgastavalt nii füüsilisel kui ka vaimsel tasemel.

  1.  Sukeldumisrefleks– kokkupuutel veega suleb beebi automaatselt silmad ning peatab hingamise neljaks kuni kuueks sekundiks. Sellega areneb beebil parem kopsumaht.
  2. Tõukerefleks– jalgade sundpainutuse korral reageerib laps sellele koheselt jalgade sirutamisega ehk justkui kohe ujubki.
  3. Sammurefleks– kui panna beebi vees püstisesse asendisse hakkab ta iseenesest kõndima. Nii arenevad kõndimiseks vajalikud lihased loomulikumalt.

OLULISED KÜSIMUSED

Millal alustada vastsündinu ujutamisega? Soovitame alustada beebide ujutamisega kohe, kui nabahaav on paranenud. Nii saad tutvustada oma beebile juba tuttavat keskkonda, arendada tema reflekse ning lihtsustada tema liikumist.

Kui tihti tuleks lapsega ujumas käia? Esimestel kuudel soovitame ujumas käia üks kord nädalas ning olla korraga vees 15 minutit. Nii saate leida endale sobiva režiimi ning aja. 15 minutit on ideaalne aeg selleks, et beebil oleks põnev ja arendav kogemus, mis samas ei väsita.

Kui laps on juba veega harjunud, võiks veeprotseduuri võtta 2 korda nädalas ja pikendada ka vees viibimise aega 30-le minutile. Ujumise käigus saab beebi õppida uusi ujumistrikke ja arendada oma lihaseid veelgi.

Vanus on oluline. Esimestel kuudel on beebide vanusevahe eriti märgatav. Selleks, et kõik beebid saaksid harjutada koos samu harjutusi ning, et tund oleks maksimaalselt efektiivne, on lapsed jagatud vanuse järgi gruppideks. Lapsevanem on koos lapsega vees ja ujutab oma last treeneri juhendamisel ise.

VARU ENDALE AEGA

Selleks, et ujutamine looks positiivset emotsiooni, tasub arvestada mõningase ajavaruga. Soovitame kohal olla vähemalt 10-15 minutit enne ujutamise algust, sest enne basseini minekut tuleb riietuda ning kindlasti pesta nii ennast kui ka last..

Võta kaasa:

  • lapsele ujumismähe ja käterätt;
  • endale trikoo/ujumisriided;
  • plätud;
  • hea tuju

Varu aega ka peale tundi. Ujumine on beebile uus tegevus ja kulutab palju energiat. Väike puhkus ja miks mitte ka kerge kehakinnitus võiksid kuuluda tegevusplaani.

SISU LOEB

Kõik meie ruumid asuvad esimesel korrusel. Nii on Sul alati mugav meie juurde tulla nii autoga kui ka jalutades.

Selleks, et tagada lastele turvalist ent samas puhast basseinivett, kasutame Euroopa Liidu turvalisimaid kemikaale, mille mõju tervisele on aastatepikkuste uuringutega testitud. Kontrollime oma  basseinivee keemilist koostist iga päev, et tagada vee kvaliteet ja ohutus.

LASTE UJUMISKURSUSED

Ujumisoskus on parim elukindlustus lapsele. Oma maimukesest hoolivatele vanematele on auasi panustada oma lapse arengusse, toetades lapse kaasasündinud reflekside püsimist. Vesi võimaldab lapsel arendada lihaseid juba siis, kui käimine ei tule veel kõne allagi. Ujumine on oluline ka lapse kasvades, sest aktiivne tegevus vee keskkonnas arendab lapse lihaskonda proportsionaalselt, mõjutab positiivselt lapse südame-veresoonkonna ja hingamiselundkonna arengut. Vee karastav toime mõjub turgutavalt lapse immuunsüsteemile ja aitab vältida külmetushaigusi.

Mustamäel Lasnamäel
Asukoht

Bassein

Vee temperatuur

Riietusruumid

Parkimine

Käruparkla

Kadaka tee 4

12m2 (4×3)

30+ kraadi

Kaks eraldi riietus- ja pesuruumi

Maja ees, 2h kellaga

ABC teraapia ruumides

Linnamäe tee 3

32m2 (4×8)

30+ kraadi

Kaks eraldi riietus- ja pesuruumi

Maja ees, 2h kellaga

ABC teraapia ruumides

Broneeri aeg Mustamäele:

Beebide ujutamine 0-3 kuud
Beebide ujutamine 3-6 kuud
Beebide ujutamine 6-12 kuud
Laste ujutamine 1-3 aastat

Broneeri aeg Lasnamäele:

Beebide ujutamine 0-3 kuud
Beebide ujutamine 3-6 kuud
Beebide ujutamine 6-12 kuud
Laste ujutamine 1-3 aastat

Tekkis küsimusi? Võta meiega ühendust:

Mustamäel:

+372 5343 4114

mari@abcteraapia.ee

Kadaka tee 4

Lasnamäel:

mari@abcteraapia.ee

Linnamäe tee 3 (kabinet 101)

Parkimine maja ees 2 tundi parkimiskellaga.